|
|
Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele
Towarzystwo Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych oraz Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym pod hasłem: "Historia Polski karpiem pisana", który jest kontynuacją ubiegłorocznego konkursu "Przyjaciele Pana Karpia". Tematem konkursu jest tym razem karp w polskiej historii i polskich legendach.
W ubiegłorocznym konkursie "Przyjaciele Pana Karpia" wzięło udział kilka tysięcy uczniów ze 180 szkół z całego kraju. Wyrażamy nadzieję, że w roku bieżącym pobijemy wspólnie ten rekord uczestnictwa.
|
|
25.05.2008
Pan Karp w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie
14.03.2008
Pan Karp w Woli Zgłobieńskiej
14.03.2008
Pan Karp w Palikówce
14.03.2008
Pan Karp w Maruszynie
14.03.2008
Pan Karp w Ziempniowie
18.12.2007
Pan Karp w Odrowążu
W Odrowążu nagrody i dyplomy wręczał Prezes TPRiPR - Zbigniew
Szczepański, który został zaproszony przez dzieci i Panią Dyrektor
Małgorzatę Dutkę
18.12.2007
Laureaci konkursu
"Historia karpiem pisana" z m. Stróże w Małopolsce
Nagrody dla wyróżnionych w konkursie "Historia karpiem pisana" wysłane
W dniu 8.02.2008r w siedzibie Zakładu Rybackiego Walewice-Psary
zakończyła się wysyłka nagród dla dzieci biorących udział w II
Konkursie plastycznym i teatralnym Pan Karp . Przypominamy , że
konkurs polegał na zilustrowaniu lub aktorskim przedstawieniu
wierszy pochodzących z książeczki wydanej przez IRŚ i TPRiPR w
kampanii promocyjnej 2007r. pt."Historia karpiem pisana" autorstwa
Jana Motyli. Nagrodami dla szkół i dzieci biorących udział i
wyróżnionych w w/w konkursie były dyplomy i w/w
książeczki. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Dziękujemy za udział i
promocję Pana Karpia.
18.12.2007
Wielka gala finałowa konkursu pod hasłem "Historia Polski karpiem pisana"
5 grudnia do warszawskiego centrum kultury "Dorożkarnia" zjechali z całej Polski finaliści konkursu plastycznego i teatralnego pod hasłem "Historia Polski karpiem pisana". Po 21 nagród w konkurencji plastycznej, przyjechało aż 17 dzieci indywidualnych z klas I-VI i 15- osobowa ekipa z Małogoszcza, a także przedstawiciele trzech nagrodzonych teatrów szkolnych z Odrowąża, Podszkla i Stróży - wszyscy z Małopolski. W sumie bawiło się z nami prawie 50 dzieci i około 30 opiekunów. Dzieci już na początku otrzymywały daszki i naklejki z logo "Pan Karp" . Wszyscy, którzy przyjechali mogli podziwiać wystawę utworzoną z prac wszystkich finalistów.
Podobnie jak w roku ubiegłym, ekipa przygotowująca imprezę pod kierownictwem Pani Małgosi Walczak, zamontowała bardzo interesujące dekoracje, które wprowadzały widzów już na starcie w klimat podwodnego świata. Gdy już wszyscy zasiedli na widowni, na scenę wyszedł Pan Twardowski i ze staropolska gościnnością zaprosił obecnych do wspólnej zabawy podając motto wieczoru: "Już za Księcia Mieszka... karpik z nami mieszkał!" Każdy na sali musiał się tego hasła nauczyć, bo powtarzane było bardzo, bardzo wiele razy. Potem na scenę ruszyli artyści cyrkowi, którzy pokazali niesamowite sztuczki w podrzucaniu różnych przedmiotów nogami. Po nich wydało się kto tak naprawdę zna pismo karpiowe z nowej książki "Historia karpiem pisana". Na scenie zjawił się Jan Motyla, który opowiedział jak pisał wierszyk "Tańce w Kórniku" i inne historyjki z nowej książki. Potem było mnóstwo innych atrakcji - występy zespołu młodzieżowego "Gawęda",
niesamowite pokazy człowieka - gumy wraz z 5 metrowym żywym wężem pytonem, a właściwie jak się potem okazało - pytonicą. Było też kilka zabaw i zawodów dla dzieci z widowni - np. łowienie karpi - baloników podbierakiem i to na dodatek w masce i płetwach. Pomiędzy różnymi występami i zawodami, wszystkich zabawiał Pan Rysiu, który do tego używał całego arsenału bębenków - od najmniejszych, do największych. Udawaliśmy wspólnie fale, wiatr i inne zjawiska występujące w przyrodzie. Zabawa się rozkręcała i nawet przerwa na słodycze i soki nie ostudziła jej uczestników, bo tuż po przerwie, Pan Leszek i Pani Grażyna, reprezentujący sponsorów konkursu - Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie i Gospodarstwo Rybackie Opole Lubelskie Sp. z o.o., rozpoczęli wręczanie nagród. Dzieci otrzymały dyplomy, sprzęt do odtwarzania muzyki MP3, kalendarze "Pan Karp" i słodycze. Szkoły, które zostały nagrodzone w konkursie teatralnym, otrzymały także dyplomy, odtwarzacze DVD albo radiomagnetofony z funkcją odtwarzania plików muzycznych MP3. Nagrody Prezesa TPRiPR - piękne witraże z logo Pan Karp - otrzymały: Alicja Bawolska z 1. kl. SP w Radziądzu (dolnośląskie) za pracę plastyczną na temat herbu rycerskiego z zamku w Kórniku oraz Sandra Woda za rolę smoka karpiożera w inscenizacji teatralnej przygotowanej przez SP w Podszklu (małopolskie)
W tym roku organizatorzy konkursu postanowili obdarować jedną ze szkół, w której uczą się dzieci wymagające znacznie większej pracy i troski niż inne. Sprzęt , który będzie służył do pracy na zajęciach logopedycznych i korekcyjnych, odebrało osobiście sześcioro dzieci i dwie nauczycielki z czterech klas Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych z Iławy.
Każde nagrodzone dziecko zostało pasowane na "Przyjaciela Pana Karpia" i otrzymało specjalny srebrny znaczek z logo. Na koniec wszyscy jak jeden mąż, tradycyjnie zjedliśmy 7 kg karpia z czekolady stworzonego przez mistrza cukiernika Janusza Profusa. Ale pycha!!!
Wszystkim tym atrakcjom czujnym okiem przyglądała się kamera telewizyjnego "Teleranka". Jak nas zapewniła redakcja tego programu dla dzieci, sprawozdanie z naszej wspólnej zabawy będzie miało miejsce 23. grudnia w TVP 1 , czyli już wkrótce. Mamy nadzieję, że dzieci, które były w "Dorożkarni", zaproszą przed telewizory swoich kolegów i znajomych.
Drogie dzieci, szanowni nauczyciele i rodzice, czas już się żegnać, mamy nadzieję, że tylko na kilka miesięcy. Zapraszamy do naszych konkursów internetowych dla dzieci. Czekamy także na Wasze pomysły, co do tego jak konkurs mógłby wyglądać za rok. Może razem będziemy się np. zastanawiać nad hasłem "Jedz karpie na zdrowie", a może nad czymś całkiem innym. Wierzę, ze będziemy to robić razem, wśród Przyjaciół Pana Karpia. Do zobaczenia za rok.
ps. Dyplomy dla dzieci wyróżnionych i książki pt. "Historia karpiem pisana" dla wszystkich laureatów roześlemy pocztą po nowym roku.
Kierownik konkursu - Zbigniew Szczepański
27.11.2007
Pomóżmy Panu Rysiowi - apel do uczestników gali finałowej!!!
Drogie dzieci i szanowni nauczyciele,
W ostatnią środę doskonale bawiliśmy się razem na gali finałowej naszego konkursu pod hasłem "Historia Polski karpiem pisana" w warszawskiej "Dorożkarni". Z wieloma z Państwa jesteśmy zaprzyjaźnieni już od dwóch lat. Wiem, że tworzymy coraz bardziej zgraną grupę.
Właśnie dlatego wierzę, że umiemy razem pomóc Panu Rysiowi, który zabawiał nas w środę swoimi bębenkami na imprezach "Pana Karpia" już drugi rok z rzędu. Niestety ostatnio przydarzyło się nieporozumienie, które ma przykre konsekwencje - po naszej imprezie okazało się, że nie odnaleziono trzech małych bębenków rozdanych wcześniej dzieciom do zabawy na widowni. Sądzę, że kilkoro dzieci źle zrozumiało zapowiedź Pana Rysia, że daje dzieciom bębenki do zabawy. Oczywiście chodziło o zabawę w trakcie naszej imprezy. Stąd mój apel, abyśmy razem odnaleźli zagubione bębenki. W ten sposób inne dzieci też będą mogły się tak dobrze bawić jak my ostatnio.
Proszę o kontakt drogą mailową wszystkich, którzy mogą pomóc w pozytywnym załatwieniu tej sprawy. Będziemy mogli wszyscy wtedy mieć pewność, że razem umiemy pokonać różne trudności i w roku następnym dalej dobrze się bawić. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Teraz w potrzebie jest Pan Rysiu, któremu musimy pomóc, On na nas liczy!
zbigniew.szczepanski@pankarp.pl
05.12.2007
Konkurs pod hasłem "Historia Polski karpiem pisana" już rozstrzygnięty!
Witam wszystkich uczestników konkursu. Przekazaliśmy właśnie szczegółowe wyniki (prosimy o przekazanie uwag i korektę nazw i nazwisk drogą mailową).
Na wstępie chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom, zarówno tym, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym, jak i teatralnym. W tegorocznej edycji konkursu poświęconemu promocji karpia pod hasłem "Historia Polski karpiem pisana", który był kontynuacją zeszłorocznych "Przyjaciół Pana Karpia", wzięło udział około 90 szkół i placówek dydaktycznych z 15 województw. Tradycyjnie nasz konkurs największą popularnością cieszył się na południu kraju.
Wyróżniono ogółem 155 prac plastycznych oraz 5 inscenizacji teatralnych z 15 województw. Najwięcej wyróżnień zdobyły dzieci z Małopolski, ale drugie miejsce w kategorii liczby wyróżnień uzyskali w tym roku uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, a kolejne z Podkarpacia. Bardzo dobrze też spisali się uczestnicy konkursu ze szkół z Dolnego i Górnego Śląska, a także z województwa lubuskiego. Trzeba w tym miejscu nadmienić, że nasi eksperci nie oceniali prac nie podpisanych, prac uczniów starszych niż przewidywał regulamin, ale także takich prac, których poziom, mówiąc oględnie, rażąco odbiegał od możliwości plastycznych dzieci w określonym wieku.
Tradycyjnie przyznano również nagrody, w sumie 26 ( w tym 3 teatralne i 2 specjalne). Podobnie jak w roku ubiegłym wśród wyróżnionych prac plastycznych wybrano najlepsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne. Przyznano 7 nagród głównych w poszczególnych klasach oraz po dwie nagrody równorzędne. Nagrodzono też trzy teatry - wszystkie z Małopolski. Dwie nagrody przyznał też Prezes TPRiPR - Zbigniew Szczepański - jedna w konkurencji plastycznej, a jedna w teatralnej.
W terminie kilku dni zamieścimy galerię na www.pankarp.pl fotografie prac plastycznych wyróżnionych i nagrodzonych. Prosimy też uczniów, rodziców i nauczycieli o wysłanie na adres kontaktowy swoich wrażeń z konkursu, propozycji na przyszłość i generalnie uwag, co do jego przeprowadzenia, tematyki i organizacji (będziemy tez gromadzić adresy mailowe jako adresy Przyjaciół Pana Karpia). Pomoże nam to doskonalić się i organizację naszych imprez promocyjnych dla dzieci.
Zbigniew Szczepański
03.12.2007
Zobacz mapkę dojazdową do Dorożkarni
27.11.2007
Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice i Nauczyciele,
Mam ogromną przyjemność podziekować wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu organizowanego przez Towarzystwo Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych oraz Instytut Rybactwa Śródladowego w Olsztynie pod tytułem "Historia Polski karpiem pisana", który jest kontynuacja ubiegłorocznego konkursu "Przyjaciele Pana Karpia". Dziękuję również rodzicom i nauczycielom za wszelka pomoc organizacyjną. W roku bieżącym wpłynęło nieco mniej prac niz w roku ubiegłym, na co miał wpływ zmieniony regulamin (tylko trzy prace plastyczne z jednego poziomu nauczania), a także problemy organizatorów z promocją konkursu na stronach internetowych niektórych kuratoriów oświaty. Niemniej, z relacji jurorów wynika, że poziom prac plastycznych był w tym roku co najmniej tak wysoki jak w roku ubiegłym, a w wielu przypadkach nawet wyższy. Znów okazało się, że tamat karpia jest bliższy dzieciom z południa kraju. Należy się ciesyć, że nadeszły też prace od dzieci z nowych miejsc, nowych szkół. Właśnie zamieszczamy kolejne nazwiska dzieci wyróżnionych w naszym konkursie. Dzieci i ich rodzice, które mają przeczucie, że zdobędą główne nagrody, mogą się już przygotowywać do gali finałowej, która odbędzie się w Warszawie 5 grudnia w godzinach południowych. Za 2-3 dni postaramy się zamieścić na www.pankarp.pl ostateczne wyniki konkursu, również teatralnego."
17.11.2007
Ruszył konkurs plastyczny pt. "Historia Polski karpiem pisana"
Nadeszły pierwsze dwie pierwsze prace na konkurs plastyczny organizowany w ramach promocji dla najmłodszych w kampanii promocyjnej Pan Karp III. Są to prace Pawła (6 lat, opiekun: Jolanta Rękas) i Piotra (12, opiekun: Magdalena Jęczmień) Studnickich ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy (dolnośląskie). Połów karpi przez rybaków oraz dokarmianie karpiami smoka w Krakowie doskonale oddaje klimat nowej serii wierszy Jana Motyli o "Historii karpiem pisanej".
|
|
|
|