24.02.2007

Agnieszka Radoń

Witam wszystkich Państwa, zwracam sie do Państwa o pomoc w ustaleniu danych adresowych dziewczynki o nazwisku Agnieszka Radoń. Jej praca została wyróżniona, ale niestety pomylono jej dane i nie mamy możliwości wysłania nagrody (mylnie przypisano Ją w trakcie konkursu do szkoły w Kowalówce).
Z poważaniem, Zbigniew Szczepański
01.02.2007

Witam wszystkich uczestników konkursu "Przyjaciele Pana Karpia"
Uprzejmie informuję, że przesyłki z dyplomami i książkami są właśnie pakowane i w najbliższych dniach powinny zostać wysłane do dzieci i szkół. Mam nadzieję, że sprawią one dużo radości i satysfakcji.
Zbigniew Szczepański




15.01.2007

Ostatnie remanenty i wyróżnienia w konkursie Przyjaciele Pana Karpia!
W pierwszych dniach stycznia nadeszła ostatnia zabłąkana przesyłka - z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce.
Sposród nadesłanych prac plastycznych wyróżniono dwie wykonane przez : Gabriele Dreję z kl. V i Sarę Wagner z klasy VI. Gratulujemy.

Galeria zdjęć:
bocian nad stawem - Gabriela Dreja kl V
perkozy - Sara Wagner kl. VI

06.01.2007

Przyjaciele Pana Karpia
4 stycznia 2007 roku w klasie 2a Szkoły Podstawowej nr 169 w Warszawie odbyło się spotkanie Przyjaciół Pana Karpia. Dzieci wysłuchały opowiadań o historii hodowli karpia w Polsce i ciekawostkach z życia karpiowego stawu. Na koniec spotkania odbył się konkurs, w którym dzieci wykazały się dużą wiedzą o życiu karpia, a w nagrodę otrzymały pamiątkowe czapeczki Pan Karp i ksišżeczki z tekstami Jana Motyli "Przyjaciele Pana Karpia".

Galeria zdjęć:
Nagrodzone dzieci

04.01.2007

Towarzystwo Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych już w miesiącu lutym rozpoczyna nowy, internetowy konkurs dla dzieci i młodzieży pt. "Wiem wszystko o karpiu".
Zasady uczestnictwa ukażą się na www.pankarp.pl w ostatnim tygodniu stycznia.

Z życzeniami pięknego roku 2007 - Zb.Szczepański



04.01.2007

Zgodnie z zapowiedzią, po przerwie świątecznej witam wszystkich uczestników konkursu "Przyjaciele Pana Karpia".
Mam ogromną przyjemność oznajmić, że wśród prac, które z różnych przyczyn dotarły do nas z opóźnieniem znalazła się prawdziwe perełki - 2 przedstawienia teatralne przygotowane przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Odrowążu (małopolskie). Przedstawienia do wierszy "Komarowe łzy" i " Rak uczy się tańczyć" wyróżniają się pięknymi kostiumami i scenografią, profesjonalną grą młodych aktorów i pomysłowo dobraną muzyką.
Uznaliśmy, że 14 uczniów tej szkoły otrzyma pamiątkowe dyplomy i ksiązki "Przyjaciele Pana Karpia", a SP w Odrowążu piękny witraż "Pan Karp".
Ponadto uprzejmie informujemy, że od przyszłego tygodnia zaczniemy zamieszczać na www.pankarp.pl fotografie wszystkich prac wyróżnionych z klas 1-6 (ponad 200). W tym samym czasie rozpoczniemy wysyłkę dyplomów i książek do szkół za uczestnictwo w konkursie oraz dla ponad 200 uczniów (za pośrednictwem szkoły), których prace plastyczne zostały wyróżnione.

Zbigniew Szczepański - kierownik konkursu


31.12.2006

Przyjaciele Pana Karpia
W dniu 28 grudnia 2006 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Mieroszowie (dolnośląskie)odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Przyjaciele Pana Karpia". Na zaproszenie PSP w Mieroszowie w uroczystości wziął udział przedstawiciel TPRiPR - Zbigniew Szczepański. W imieniu szkoły nagrodę za najliczniejszy udział w konkursie teatralnym (72 osoby) odebrała Pani Wicedyrektor Elżbieta Urbanik. Oprócz witraża "Pan Karp" i cyfrowego aparatu fotograficznego do dzieci z Mieroszowa trafiły także nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym. Ogółem w uroczystości brało udział ponad 60 dzieci oraz rodzice i nauczyciele. Poza nagrodami konkursowymi rozlosowano również kilkanaście gadżetów jako nagrody w błyskawicznym konkursie, w którym należało odpowiedzieć, że karpie hoduje się na ziemiach polskich od około XIII w. , i że mnich to urządzenie piętrzące wodę w stawie. Spośród kilkudziesięciu prawidłowych odpowiedzi wylosowano dzieci, które otrzymały naklejki i czapki Pan Karp. Z pewnością dzieci zapamiętały z tego spotkania nie tylko to, że otrzymały prezenty, ale też wiele ciekawych informacji o hodowli i konsumpcji karpia w Polsce. Należy mieć nadzieję, że będzie to z czasem procentować.
Zbigniew Szczepański - kierownik konkursu

Galeria zdjęć:
Wręczenie witraża
Laureaci z Publicznej Szkole Podstawowej w Mieroszowie
Wręczanie dyplomów

18.12.2006

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Drodzy Uczniowie,
chciałbym jeszcze raz w imieniu Instytutu Rybactwa śródlądowego i Towarzystwa Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych podziękować za liczny udział w I Ogólnopolskim Konkursie "Przyjaciele Pana Karpia". Poziom prac konkursu plastycznego i teatralnego był niezwykle wyrównany, co spowodowało duży zawrót głowy u jurorów podczas wyboru laureatów. Jeszcze raz gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i tym, których tym razem nie nagrodzono. Wierzcie mi, że w oczach organizatorów, jesteście wszyscy zwycięzcami, bo wykazaliście się wielką inwencją, a bardzo często też ogromną pracą. Dziękuję również nauczycielom i rodzicom dzieci, bo wiem, że bez nich nasz konkurs nie byłby w ogóle możliwy. Jestem również pełen uznania dla tych dorosłych, którzy razem z dziećmi pokonali często wiele setek kilometrów, żeby wspólnie bawić się na gali finałowej naszego konkursu w Warszawie w CK Dzieci i Młodzieży "Dorożkarnia" 10 grudnia br. Na koniec chciałbym przedstawić pewne plany, co do prac dzieci nagrodzonych i wyróżnionych. Chcielibyśmy skorzystać z prac w trakcie rybackich imprez promocyjnych poprzez ich prezentacje oraz zamieszczenie w okolicznościowych wydawnictwach. Warunkiem jednak jest zgoda rodziców lub prawnych opiekunów dzieci. Dlatego też do nagród i dyplomów pozwolimy sobie dołączyć formularze, które rodzice (lub opiekunowie) powinni podpisać, o ile wyrażą zgodę na publikację pracy swojego dziecka (identyczny formularz będzie dostępny na http://www.pankarp.pl) Oczywiście, w przypadku nie wyrażenia zgody, praca dziecka nie będzie w żaden sposób publikowana, czy prezentowana (poza pokazaniem na http://www.pankarp.pl w ramach 2. części (fotograficznej) ogłoszenia wyników, co powinno nastąpić za kilka dni po dokonaniu fotograficznej dokumentacji.
Zbigniew Szczepański - kierownik konkursu

15.12.2006

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele
Po wielu tygodniach wielkiego wyczekiwania i wytężonej pracy uczniów, nauczycieli i nas, organizatorów - zamieszczamy listę laureatów i osób wyróżnionych, w tym również kilka wyróżnień zespołowych dla szkół
Zbigniew Szczepański

dolnoślaskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, lubelskie, lubuskie, malopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, swietokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie,

Jeszcze kilka drobnych komunikatów:

1. Prosimy o ewentualne korekty w danych osobowych i przesłanie ich na adres zbigniew.szczepanski@pankarp.pl(dla dokładnego wypisaniem dyplomów).
2. Prosimy o podanie dokładnego adresu SP 3 w Stargardzie Szczecińskim - brakuje.
3. Poszukujemy autora jednej wyróżnionej pracy, której podpis uległ zniszczeniu. Wkrótce fotografia tej pracy będzie zamieszczona na http://www.pankarp.pl
4. Prace, które znajdą się jeszcze w naszym posiadaniu po "remanentach pocztowych", będą ocenione w oparciu o dotychczasowe kryteria.
5. Nagrody główne oraz pozostałe, które nie zostały dotąd odebrane,będą wysłane pocztą kurierską do najbliższego wtorku.
6. Dyplomy i ksiązki dla wszystkich szkół (175)i dzieci wyróżnionych (około 200) zostaną wysłane pocztą w pierwszym możliwym terminie (czekamy na dostarczenie całej partii książek Jana Motyli "Przyjaciele Pana Karpia"


13.12.2006

Szanowni Przyjaciele Pana Karpia
Obiecaliśmy dziś podać listę wszystkich prac wyróżnionych. Jednak ze względu na fakt, że w dniu wczorajszym znalazło się na poczcie jeszcze kilka przesyłek, postanowiliśmy dać szansę jeszcze tym uczniom, których prace nie z ich winy nie były dotąd oceniane. Prosimy w tej sytuacji o wyrozumiałość i solidarność z pechowcami. Kompletne wyniki zostaną podane w piątek 15.grudnia br.
Zbigniew Szczepański - kierownik konkursu

Konkurs Przyjaciele Pana Karpia rozstrzygnięty

Drodzy uczestnicy I Ogólnopolskiego Konkursu pt. "Przyjaciele Pana Karpia", organizatorzy - Towarzystwo Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych oraz Instytut Rybactwa śródlądowego w Olsztynie, serdecznie dziękują za bardzo liczny udział, zaangażowanie i wspaniałe prace, które w trakcie konkursu powstały. Mamy ogromną satysfakcję, że treść książeczki Jana Motyli tak wspaniale zainspirowała ogromną rzeszę nauczycieli i uczniów. Zgodnie z zapowiedzią przyznano wiele sympatycznych i użytecznych nagród dla dzieci i szkół.
Mamy nadzieję, że następny konkurs przysporzy jeszcze więcej radości zarówno uczniom, nauczycielom, jak i nam - organizatorom.
Zbigniew Szczepański


09.12.2006

Drogie Dzieci, Szanowni Nauczyciele
Zgodnie z zapowiedzią nasz konkurs zamknęliśmy w środe 6 grudnia br. Wybór najlepszych prac plastycznych, których napłynęło ponad 3 tyś. z ponad 160 szkół był niezwykle trudny, ale to jest juz za nami. Wybraliśmy ponad 150 prac, których autorzy zostaną wyróżnieni dyplomem i książką "Przyjaciele Pana Karpia" z autografem autora Jana Motyli. Spośród prac wyróżnionych, wybrano następnie 22 najlepsze, najciekawsze prace. Ich autorzy zostali zaproszeni na galę, która odbędzie się juz za dwa dni w Warszawie. Wręczymy im nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim razem będziemy sie bawić w Centrum Kultury Dzieci i Młodzieży "Dorożkarnia". Nagrodzimy również 6 grup teatralnych, z których 3 zaproszono również na tę uroczystość. Sprawozdanie z tej imprezy zamieścimy na naszej stronie internetowej i w "Głosie Nauczycielskim". Kompletne wyniki zostaną opublikowane na http://www.pankarp.pl w poniedziałek 11.12.2006 r.

Uwaga - zdarzyły sie pojedyńcze przypadki zaginięcia prac lub płyt z nagraniami teatralnymi. Jesteśmy w kontakcie z zainteresowanymi nauczycielami i tak jak obiecaliśmy, czekamy na te prace mając w zapasie upominki również dla dzieci, których prace z przyczyn losowych nie dotarły na czas.
Zbigniew Szczepański - kierownik konkursu

03.12.2006

Uprzejmie informujemy, że prace dzieci w dalszym ciągu wpływają do siedziby TPRiPR. Chcąc docenić wysiłek dzieci i uhonorować możliwie obiektywnie najlepsze prace, postanowilismy zamknąć konkurs dopiero w środę 6. grudnia br.
Z uwagi na niezmienialny termin gali dla najlepszych, wyznaczony na 10 grudnia w warszawskim centrum kultury "Dorożkarnia", w następnym tygodniu podamy listę osób wyróżnionych i listę laureatów.
Możemy już poinformować Państwa , że liczba osób nagrodzonych w naszym konkursie znacząco wzrośnie w stosunku do zapowiedzi z września

27.11.2006

Komisja konkursowa rozpoczęła bieżący przegląd prac plastycznych nadesłanych na konkurs. Z każdej klasy zostanie wybrana pula prac, które będą potem kandydowały do nagród indywidualnych. Z uwagi na kłopoty z pracą Poczty Polskiej, weryfikowane zostaną sukcesywnie dalsze prace, które nadejdą. Włączone one zostaną do ostatecznej oceny.

Na fotografii są prace uczniów klas III, które już w tej chwili zakwalifikowały się do nastepnej rundy. Analogicznie wybrano także prace z innych klas.




25.11.2006

Rozstrzygnięcie konkursu.

Rozstrzygniecie konkursu ze względu na długie terminy dostarczania przesyłek od uczestników przez pocztę jest jeszcze przed nami. Zamierzamy dokonać tego 28 listopada br.. Wyniki zostaną zamieszczone na naszej stronie www 1 lub 2 dni potem. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość
Z.Szczepański

Szanowni Państwo, w związku ze strajkami na poczcie i wielkim zamieszaniem, które jest z tym związane, zdarzają się przypadki zwrotu niektórych przesyłek do nadawców z adnotacją - "Adresat nieznany".
Wychodząc naprzeciw tym trudnościom Towarzystwo Promocji Rybactwa i Produktów Rybnych informuje, co nastepuje:

1. Termin rozstrzygniecia konkursu jest przesunięty na dzień 30.11.br.
2. Wszystkie prace, niezależnie od terminu nadesłania będą oceniane.
3. Prace, które zostały zwrócone nadawcom, mogą zostać ponownie przysłane na adres TPRiPR - ul.Służby Polsce 3/40; 02-784 Warszawa na koszt odbiorcy - TPRiPR
4. Zarząd TPRiPR przeprasza za zaistniałe problemy nie leżące po stronie towarzystwa.

Zbigniew Szczepański



Aktualności

Laureaci

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Proponowane wiersze